Geçtiğimiz günlerde Bitcoin 6.000 dolar seviyesini aşağı kırdı ve hızlı bir düşüşe geçti. Uzun zamandır ortalama 6.000 ile 7.000 dolar arasında piyasada yatay seyrine devam ediyordu. Bu yatay bantta daha fazla duramadı ve 4.200 dolar seviyesini test etti.

Funstrat’s CEO’su ünlü yatırım analisti Tom Lee, kripto para piyasaları ve Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. “Dünyadaki bütün piyasalar şuan kırılgan bir durumda ve ortada panik havası hakim. Bu durum Bitcoin’in kesinlikle battığı anlamına gelmiyor elbette. Hala kullanılmaya devam ediyor ancak kısa vadede panik, paniktir” açıklamasında bulundu.

Tom Lee, Bitcoin’in kullanım alanlarının olduğunu ve olmaya da devam edeceğini belirtti. Gelecek için umut vadeden Lee, kripto para piyasalarındaki bu sert düşüşün panik havasında olan yatırımcıların yol açtığını söyledi.

Lee, Bitcoin’in 6.000 doların altına inmesiyle piyasada oluşan olumsuz havaya yatırımcıların da panik havası ile birlikte eşlik ederek ellerindeki Bitcoin’i sattıklarını, bu sebepten Bitcoin’in sert bir düşüş ile karşı karşıya geldiğini aktardı.

Şuanda Bitcoin 4.500 dolar civarında yaklaşık 48 saattir yatay seyrine devam etmekte.

 

 

Nakit BTC | Bitcoin Almanın En Kolay Yolu!