Blockchain teknolojisi ve kripto para savunucusu olarak bilinen Stephen Palley borsadaki son zamanlardaki düşüşlerin ardından ilgi çeken açıklamalarda bulundu. Palley’e göre piyasadaki düşüşlere bakarak Bitcoin, Ethereum ya da ICO’ların başarısız olduğunu düşünmek doğru değil. Palley, fiyatlar nereye giderse gitsin blockchain teknolojisinin bir devrim niteliğinde olduğunu ifade ediyor.

Stephen Palley, Amerikan Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından son zamanlarda yürürlüğe giren düzenleyici bazı politikaların Bitcoin fiyatını etkilemediğine inanıyor. Ancak piyasada SEC hamlelerinin fiyatı etkilediğini düşünen birçok uzman analist bulunuyor.

Palley yaptığı açıklamalarda şu sözleri söyledi:

“Kripto para fiyatları ile SEC arasında herhangi bir ilişki yok. Bence bu ikili arasında bir ilişkinin olması çok zor. SEC faaliyetleri ve kripto paraların arasında bir bağlantı olduğu konusunda emin değilim” dedi.

Birleşik Devletlerin dünyadaki tek kripto para piyasasına sahip olmadığını belirterek diğer ülkelerdeki menkul kıymet yasalarının değişiklik gösterdiğini hatırlattı. Bu sebeple Palley’e göre “SEC tarafından hayata geçirilen politikalar kripto paraları etkilemek zorunda değil” dedi.

Palley aynı zamanda kripto piyasasının geleceği hakkında tahminlerini açıkladı. Ünlü savunucu piyasada yaşanan son günlerdeki düşüşlere aldırış etmeyerek kripto paraların gelecekte mutlaka hayatımızda yer alacağını ifade etti. Diğer yandan Bitcoin, Ethereum ve ICO’ların başarısız olmadıklarını ve bu teknolojilerin çok ilgi çekici olduklarını aktardı.

 

 

Nakit BTC | Bitcoin Almanın En Kolay Yolu!