Blockchain ödemelerine uyum sağlamaya çalışan işletmeler için hangi finansal teknoloji kurumunu tercih etmesi gerektiği hem işletmenin hem de Blockchain şirketinin büyümesi açısından önemli bir konu.

İtibari para birimleriyle çalışan finans kurumları ve kripto paralarla çalışanlar arasındaki ilişki her geçen gün gelişiyor. Söz konusu bankaların Blockchain tabanlı çözümleri olduğunda en başta Ripple, ardından Stellar geliyor. Stellar’ın pazarlama stratejisi ortaklık sağladığı kurumları artırarak XLM’in ulaştığı alanı genişletmek üzerine kurulu. Platform bu genişlemeyi karşılayabilmek adına sürekli geliştiriliyor.

Geçtiğimiz dönemlerin lider kripto para borsalarından Coinbase, platformunda listelemek üzere 6 kripto parayı incelediğini duyurmuştu. Bu kripto paralar arasında Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC) ve 0x (ZRX) bulunuyordu. BAT ve ZRX birkaç hafta arayla Coinbase’e eklendi. BAT Coinbase’e eklendikten sonra BAT %11 değer kazandı. Aynı zamanda sıranın XLM’e geldiğini düşünen yatırımcılar XLM almış olacak ki XLM fiyatı da yukarıya doğru yöneldi.

Stellar’ın 6. en değerli kripto para ve birçok destekçisi bulunduğunu göz önünde bulundurursak Coinbase listelemesi XLM için dönüm noktası olabilir. 29 Ekim’deki düşüşün ardından XLM en iyi toparlayan kripto paralardan bir tanesi oldu. Eğer Coinbase listelemelere aynı hızla devam ederse birkaç hafta içerisinde XLM’ye dair sorulara yanıt bulabiliriz.

 

 

Nakit BTC | Bitcoin Almanın En Kolay Yolu!