Kripto ticareti sunan ve mobil uygulaması olan Revolut şirketi perşembe günü yaptığı açıklamada, yeni lisansın nihai olarak gelecek finansmanı Revolut Bank aracılığıyla tüm maliyesini tek bir yerden yönetecek bir hesap sunmasına izin vereceğini duyurdu.

Firma, ilk olarak teklif edilecek özellikleri inşa etmeyi ve test etmeyi, ayrıca önümüzdeki aylarda düzenleyici kurumlarla çalışmak gerektiğini söyledi. Yeni lisansın sağladığı hizmetler önümüzdeki yıl Litvanya’da kullanıma girecek ve 2019 yılında da diğer Avrupa pazarlarına açılmayı hedefliyor.

Her şey yolunda giderse eğer, cari hesaplar, ticari krediler, kişisel krediler, şirket içi ödeme işlemcisi ve diğer geleneksel bankacılık hizmetlerini başlatmayı planlıyor. Şirket, bankanın piyasaya sürülmesinin ardından 100.000 € ‘ya kadar olan (yaklaşık 113.000 $) cari hesap mevduatının Avrupa Mevduat Sigorta Programı kapsamında da korunacağını söyledi.

2015 yılında kurulan Revolut, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında bir B Serisi finansman raporunda, 66 milyon dolar kar ettiklerini açıkladıktan sonra bir Bitcoin ticaret borsası kurmuştu.

Daha sonra bu yılın Mayıs ayında Ripple ve Bitcoin’in yanı sıra Litecoin ve Ethereum’u da borsalarına ekledi. Firma şuanda toplam 25 kripto para birimini destekliyor.

Revolut şirketi aynı zamanda, Index Ventures (kripto girişimleri olan BitPay ve Xapo’nun destekleyicisi) ve Balderton Capital ve Ribbit Capital gibi önemli yatırımcılara sahip bir firma. Önümüzdeki yıllarda kripto para finans sistemlerinde daha da gelişmeye ve yeniliklere ayak uydurmayı hedefliyor.

 

 

Nakit BTC | Bitcoin Almanın En Kolay Yolu!