Piyasadaki en büyük kripto para birimi olan Bitcoin şu anda CoinMarketCap verilerine göre aylık %36 düşüşle 6,318 dolar seviyesinden 4,000 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Bu düşüş, şimdiye kadar yılın en büyük aylık kaybını işaret ediyor. Bu düşüş sonrasında alım satım hacimleri geçtiğimiz aylara göre %33 artış gösterdi.

Bitcoin’in 2017 yılının Aralık ayında neredeyse 20.000 dolarlık rekor seviyesinden şuanda yaklaşık % 70 uzakta olduğunu söylemekte fayda var. Görünüşe bakılırsa, Kasım ayındaki bu zararların büyük ölçüde devam edeceğini ve Aralık ayında da ayı piyasasının hakim olacağını söyleyebiliriz. Bitcoin, yüksek hacimli bir düşüşle yaklaşık 6,000 $ ‘ın altına sert şekilde düşmüştü.

Ancak BTC’nin, 21 aylık ortalamasında seyir ederken bir türlü anlamlı bir sıçrama gösterememesi yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı ve pazardan çekilmelerine sebep oldu. Yatırımcılar yavaş yavaş pazardan çıkmaya başladığında ve bu durum satışların artmasına yol açtı.

Geçtiğimiz son bir kaç gün içinde 3500 dolar seviyelerinden geri dönen BTC şuanda 4000 dolar seviyelerinde alım satım imkanı sunuyor.

Aylık Grafik

Aylık grafikte BTC, Ekim 2015’ten bu yana ilk kez 21 aylık EMA desteğinin (şimdiki direnci) altına düştü. Uzun vadeli bir boğa piyasasının başlaması için tekrar EMA desteğini yukarı kırması gerekiyor. Bakalım önümüzdeki günlerde Bitcoin neler yapacak hep birlikte yakından takip edeceğiz.

4 Saatlik Grafik

4 saatlik grafikte BTC, düşen trend çizgisine dayanmış durumda biraz hacimle bu direnci yukarı kırabilir ve ardından yaklaşık 600 dolarlık bir yükseliş görebiliriz.

 

 

Nakit BTC | Bitcoin Almanın En Kolay Yolu!