Arjantinde düzenlenen Buenos Aires Toplantısı’nda G20 katılımcıları, “Adil ve sürdürülebilir kalkınma için fikir birliğine varmak” başlıklı bir bildirgede küresel ekonominin büyümesine yardımcı olacak bir dizi tedbiri taahhüt ettiler. Grup üyelerinin geçmişteki toplantılarında olduğu gibi, kripto para birimlerini daha büyük düzenlemelere ihtiyaç duyan bir alan olarak vurguladılar ve gerekli çalışmaların başlatılacağını söylediler.

Bildirgede, “Kripto varlıkları kara para aklama ve terörizm açısından engelleyeceğiz ve FATF standartlarına uygun olarak finanse edilmesi için düzenleyeceğiz. Diğer yapılandırılması gereken konuları gerektiği gibi ele alacağız” dedi.

Yine açıklanan bildirgede, “açık ve dirençli bir finansal sistem” oluşturma konusunun daha geniş ele alınacağını ve bu durumun “sürdürülebilir büyümeyi desteklemek için çok önemli” olduğu belirtildi.

Toplantı sonrası açıklama yapan yetkili, “Finansal sistemdeki ortaya çıkan riskleri ve zayıf noktaları gözlemlemeye ve gerekirse denetlemeye devam edeceğiz; ve devam eden düzenleyici ve denetleyici işbirliği yoluyla, yasal olmayan banka dışı mali araçları kontrol etme konusunda ilerleme sürdürmeyi umuyoruz ”dedi.

Üyelerin ifade ettiği bu sürecin teknolojinin  bir parçası olarak, finans sektörüne teknoloji uygulama konusunda potansiyel fayda sağlamak için çalışacaklarını söyledi.

Grup üyelerinin son ifadesi ise , kripto alanında devam eden bu görüntünün şuanda devam edeceği yönünde. G20 maliye bakanları, geçtiğimiz Mart ayında Fransa, Almanya, ABD ve Japonya’dan yapılan çağrılardan sonra bu konuda özel düzenleme yolları aradıklarını açıkladılar.

 

 

Nakit BTC | Bitcoin Almanın En Kolay Yolu!