Blockchain için firmanın olası planları henüz açıklanmadı ancak, “Facebook’un kariyer sayfalarındaki reklamların nihai hedefi insanlara yardımcı olmaktır.” denildi. Ayrıca “adil finansal hizmetler” kapsamında teknolojinin bazı potansiyel kullanım araçları olarak, kaydedilmenin ve yeni yollarla bilgi paylaşmanın arayışı içinde oldukları aktarıldı.

Facebook, gelişmekte olan teknolojiyi keşfetme amacı ile mayıs ayında blok zinciri ekibini kurdu. Ekip, daha önce Messenger uygulaması bölümünün başkan yardımcısı olarak görev yapmış olan David Marcus tarafından yönetiliyor. Haziran ayında şirket, üst düzey mühendislerinden biri olan Evan Cheng’u ilk blockchain direktörü olarak atadı.

Facebook, blockchain bölümünün şirket içinde bir başlangıç ​​olarak kurulduğunu ve şirket bünyesinde blok zinciri teknolojisinin yardımıyla bazı işlemlerini gerçekleştirmek olduğunu açıkladı.

Şirket, veri bilimcisi, veri mühendisi ve çeşitli verilerle çözüm oluşturma, ürün kararlarını verme ve kullanıcı modelleri oluşturma, analiz veya enerji üretim sistemleri için nicel analiz uzmanı pozisyonlarında açıklar olduğu belirtti.

Facebook aynı zamanda, birden fazla emir yaratabilen ve işlemlerdeki karmaşıklıkla başa çıkabilmek için yeni bir platformun hazırlanması için iki blockchain yazılım uzmanı aradığını açıkladı.

Ayrıca, Blockchain’in getireceği fırsatları keşfetmek için yeni bir ürün pazarlama ekibinin oluşturulması ve yönetilmesi için bir ürün pazarlama lideri de aranıyor. Facebook’un sadece blockchain kullanımını keşfetmekten daha fazlasını düşündüğünü belirten firma, aynı zamanda ürün pazarına yönelik planlamaların da yapıldığını belirtti.

 

 

Nakit BTC | Bitcoin Almanın En Kolay Yolu!