ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından salı günü yayınlanan giriş programda (RFI), Ethereum’un teknolojisinden, nasıl kullanıldığına kadar Ethereum ile ilgili farklı sorular hakkında kamuoyu geribildirimi aradığını açıkladı. Bu programa destek olmak isteyenler RFI’ nin sitesinden 60 gün boyunca, e-posya yoluyla sorularını ve görüşlerini bildirmelerini bekliyor.

Yapılan basın açıklamasında, “CFTC, alınan yorumların ve bilgilerin CFTC’nin FinTech girişimi olan LabCFTC’den faydalanacağını ve Komisyonun bu yeni teknolojilere ilişkin anlayışını bilgilendirmeye yardımcı olacağını umuyor .”

RFI daha fazla ayrıntıya girerek, RFI bünyesinde bulunan bir ajansın Ethereum piyasasına ve aynı zamanda kripto para birimiyle ilgili türev piyasalarını gözetimi altında tutacağını açıkladı.

Basın açıklaması yapan yetkili şu sözlere yer verdi:

“Bu talepten gelen geri bildirimler doğrultusunda, CFTC’nin türev piyasaların bütünlüğünü sağlama ve piyasalardaki yasal düzenlemeleri artırarak sistemsel riski izleme ve azaltma misyonunu ilerleteceğiz. Aynı zamanda, Ethereum ve Bitcoin gibi belirli sanal para birimleri ile Ethereum’a özel fırsatları, zorlukları ve riskleri arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları anlamaya çalışacağız.”

Programda, ağın amacına, arkasındaki teknolojiye, yönetimine, pazarlarına, denetimine, siber güvenlik ve gözetimine ayrılan Ethereum ve ağı ile ilgili 25 farklı soruya yanıt verildi.

Soruların bir çoğu, uzaydaki tartışılan çeşitli konulara ve kaygılara değiniyor. Bunlar arasında, Ethereum’un ağındaki işlemlerin kanıtlanması, ölçeklenebilirlik sorunları, ağın özel olarak nasıl kullanıldığı ve nasıl denetlenebileceği ile diğerleri arasında nasıl bir bağlantı olabileceği hakkında sorular bulunmakta.

Özellikle değinilen bir soruda: “Ethereum üzerindeki türev sözleşmelerin nasıl tanıtılacağı ve potansiyel olarak bir kanıt modelinin çerçevesinde bir teşvik yapısı oluşturur mu?”

Bunun gibi bir çok soru, Ethereum piyasasının ve bunun üzerine inşa edilen bir türev piyasanın nasıl etkileneceği konusunda  önümüzdeki zamanlarda ayrıntılı olarak cevaplar bulacağına eminiz.

RFI, bu programı LabCFTC inisiyatifi aracılığıyla yayınlandı. Bu program, hem halkı kripto varlıklar hakkında eğitmek hem de alandaki katılımcıların düzenleyici ile etkileşime girmelerini amaçlıyor.

 

 

Nakit BTC | Bitcoin Almanın En Kolay Yolu!