Merkezi Yoktur!

Bitcoin’in merkezi yoktur. Bir otorite tarafından yönetilmez. Bitcoin üreten ve transfeleri gerçekleştiren her bir makine (madenci) bu sistemin parçaşıdır. Bu parçalar birbirleriyle sistematik olarak çalışır. Makineler birbirinden bağımsız çalıştığı için dünya üzerinde sadece ve sadece 1 makine kalsa sistem çalışmaya devam eder.

Kolay Hesap Cüzdanı

Bitcoin cüzdanı açmak için sistem üzerinde hiçbir bilginize ihtiyaç yoktur. Sadece mail adresi ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde bankalardan herhangi bir işlem için istenen belgeler düşünüldüğünde bu sistem çok caziptir.

Anonim

Cüzdanlar anonim şekilde sistemde bulunur. Kullanıcılar birden fazla cüzdana sahip olabilirler.

Şeffaflık

Bitcoin olarak  Blockchain sistemi üzerinde size ait olan bakiye bellidir. Cüzdanınıza ne kadar btc girişi , çıkışı yapılmış görülmektedir. Lakin siz cüzdan adresini bir kişiyle paylaşmazsanız bu bakiyenin size ait olduğu bilinemez.

Düşük Transfer Ücretleri

Bir banka sisteminde eft , havale veya swift işlemlerinde , sizden yüksek komisyon oranları kesilir. Bitcoin sisteminde transfer ücreti çok ama çok düşüktür.

Hız

Normal bir bankacılık sistemine göre transfer çok hızlıdır. Bu hızı belirleyen faktör ise sistem üzerindeki transferleri gerçekleştiren makinelerin sayısıdır.

Geriye Dönük İşlem Olmaz!

Birine bitcoin yolladığınız an, alıcı size iade etmezse, geri alamazsınız. Sonsuza kadar gitmiş olur.

Nakit BTC | Bitcoin Almanın En Kolay Yolu!