Kripto paraların babası olarak bilinen Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20,000 dolarlara ulaştığından bu yana kazançlarını etkili bir şekilde silerek %75’in üzerinde değer kaybetti.

Bir derecelendirme şirketi olan Weiss Ratings’in kurucusu Martin Weiss, aylardır devam eden Bitcoin fiyatındaki düşüşle ilgili yaptığı değerlendirmede “Bitcoin aktif olarak işlem gördüğünden beri dört ayrı durumda yüzde 70’in üzerinde düşüş gösterdi. Ancak her seferinde birçok kişi Bitcoin’in öldüğünü öne sürdü ve her seferinde küllerinden doğdu, dip noktalarından zirveye ortalama %6300 arttı. Şimdi Bitcoin tekrar %70’ten fazla düşüş gösterdi ve büyük olasılıkla 2019’da başlayacak olan bir başka büyük fiyat trendine hazırlanıyor.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bitcoin’in fiyatı geçmişte birçok kez toparlanırken ve yeni hedeflerine ulaşırken Martin Weiss bu kez Bitcoin ağının kaderinin farklı olacağı görüşünü savundu.

Weiss, “Bitcoin kripto paraların temelindeki Dağıtık Defter Teknolojisi’ndeki (DLT) son gelişmelere ayak uyduramadı. Önemli bir rol oynamaya devam edecek ancak altına benzer şekilde bir değer deposu olarak. Bitcoin’in yerine daha hızlı, daha ölçeklenebilir kripto paralar hem fiyat hem de yenilik açısından yol gösterici olacak.” diyerek sözlerini noktaladı.

Bitcoin ise şuanda yaklaşık 4000 dolar civarında seyrine devam etmekte. Aşağı ve yukarı olarak ortalama 250 dolar bir oynaklık gösterirken kripto para borsalarını kullanan yatırımcılarına al-sat imkanı sunmaya devam ediyor.

 

 

Nakit BTC | Bitcoin Almanın En Kolay Yolu!